Categorized | Land Rover Servisi

Fren Sistemi Hakkında Öneriler

Posted on 15 Şubat 2011 by admin

Gençler Land Rover Servisi – Faydalı Bilgiler
Fren Sistemi Hakkında Öneriler

Rampa inerken vitesi küçülterek ya da ayağınızı gaz pedalından çekerek motor freni yapmak sureti ile frenleri takviye edebilirsiniz.

  • Su birikintisinden geçtikten sonra lütfen fren pedalına hafifçe basarak frenlerin normal çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Eğer frenler normal çalışmıyorsa, normal çalışıncaya kadar fren pedalına hafifçe ve sık sık basınız.
  • Fren hidroliği seviyesi düşmüşse , bunun nedeni fren sistemindeki kaçaklar ya da fren balatalarının aşırı aşınmış olması olabilir. Bu gibi durumlarda eksilen hidroliği tamamlamak yerine sistemde kaçak olup olmadığı ve fren balatalarının aşınma seviyesi kontrol edilmelidir. En kısa zamanda Honda Yetkili Servisine başvurunuz.
  • ABS; tekerleklerin kilitlenmesini önleyen fren sistemi, her türlü yol şartlarında (mıcır, taş, asfalt v.b.) ve hava koşullarında (yağmurlu, karlı v.s.) sert fren yapıldığında tekerleklerin kilitlenmesini ve kaymasını önleyerek direksiyon hakimiyetini kaybetmemenizi sağlar.
  • Aracınızı çalıştırdığınızda gösterge panelindeki ABS ışığınızın kendi iç sistemini kontrol ettikten birkaç saniye sonra sönmesi gerekir. Eğer ışık sönmüyorsa ABS sisteminizde bir sorun var demektir. ABS fren sistemi ile aracınızın normal freni birbirinden bağımsız çalışır. Yani ABS devre dışı olsa bile normal fren sisteminiz devrededir.

Comments are closed.

Advertise Here
Advertise Here