Tag Archive | "onarım"

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Land Rover Experience Merkezi İstanbul

Posted on 07 Şubat 2011 by admin

Land Rover Experience Merkezi İstanbul Kemerburgaz’da sizleri bekliyor.

Off road kabiliyetlerinizi Land Rover standartlarındaki tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde en yeni ve son model Freelander, Discovery ve Range Rover’lar ile geliştirin. İster temelde bir 4×4 aracın arazi kabiliyetlerini görün ister off-road yeteneklerinizi en üst düzeye çıkartacak kurslarımıza katılın. Ya da tamamen size özel bir eğitim planlayalım. Tüm bunları isterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınız ile beraber yapabilirsiniz. Siz eğitiminizi alırken yakınlarınız göl kıyısında farklı aktivitelerle vakit geçirebilir.

Bildiğimiz bir şey varsa o da burada yaşayacağınız tecrübeleri ve geçireceğiniz günü hayatınız boyunca unutamayacağınız.

Land Rover Experience İstanbul Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından onaylandı. Yaklaşık 2 yıldır off-road sürüş eğitimi veren Land Rover Experience İstanbul, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 4×4 off-road eğitim parkuru lisansını alarak Türkiye’nin ilk off-road eğitim merkezi olma unvanına sahip oldu.

Merkezi İngiltere’de bulunan Land Rover Experience Academy eğitmenleri tarafından sertifikalandırılan eğitmenler, katılımcılara güvenli arazi sürüş teknikleri hakkında Land Rover standartlarında eğitim veriyorlar.

Doğada karşılaşılabilinecek tüm engellerin bir arada bulunduğu “Land Rover Experience İstanbul’da katılımcılar, arazi sürüş bilgilerini geliştirirken, 60 yıldan beri sadece 4×4 araç üreten ve bu segmente bir çok yenilik getiren Land Rover’ın farklılığını ortaya çıkaran özellikleri ile de tanışma fırsatı bulmaktadırlar.

Belgrad Ormanları’nın hemen kıyısında kurulu, 200 hektarlık alanda göz alabildiğine uzanan ormanlarla çevrilmiş korunaklı ve el değmemiş bir yaşam merkezi olan Kemer Golf & Country Club, Land Rover Experience eğitimlerinin dışında, golf, binicilik, tenis gibi spor dallarında benzersiz olanaklar sunuyor, SPA merkezi ve restoranlarıyla keyifli anlar yaşatıyor.

4X4 SÜRÜŞ ve PROGRAMLARI

 • TANIŞMA PROGRAMI
 • SEVİYE 1 PROGRAMI
 • SEVİYE 2 PROGRAMI
 • VİNÇLEME PROGRAMI 
 • DOĞADA GÜVENLİ BARINMA
 • GPS ile YÖN BULMA TEKNİKLERİ 
 • KİŞİYE ÖZEL PROGRAMLAR
   

TANIŞMA PROGRAMI
Bu programda amaç, arazide hiç araç kullanmamış ve Land Rover’ların arazi şartlarındaki performansını merak eden kişilere temel tekniklerin aktarılmasıdır. Bu programımızda, off-road tekniklerine giriş yapılmakta ve standart uygulamalara ilişkin bilgilendirme yapılmaktadır.

SEVİYE 1 PROGRAMI
Tüm gün süren bu programda, bir arazi gezisinde özellikle ihtiyaç duyulacak konularda ve arazi sürüşü temel becerilerini geliştirmeye yönelik bilgiler veriliyor.

 • Parkur okuma
 • Rota planlama
 • Manevra becerileri
 • Yaklaşma ve uzaklaşma
 • Dik iniş ve çıkış
 • Yan eğim geçişleri 

SEVİYE 2 PROGRAMI
Tam gün süren bu programımızda off-road sürüş tekniklerinde en gelişmiş bilgiler ve uygulamalar bulunmaktadır. Level 2 programına katılmadan önce Level 1 programını tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Seviye 1 uygulamalarını başarıyla tamamlayan katılımcıların başvurabildiği bu programlar, zorlu bir parkurda yoğunlaştırılmış olarak veriliyor.

Bu programa katılan katılımcılar Seviye 1 programına ilave olarak;

 • Çamur sürüş teknikleri
 • Sudan geçiş
 • Araç kurtarma

hakkında da bilgilendiriliyorlar.

VİNÇLEME PROGRAMI
Bu kurstaki eğitimimizin amacı güvenli şekilde vinç kullanmayı öğretmektir. Ancak bu kurstan önce mutlaka off-road sürüş teknikleri konusunda gerekli eğitim alınmış ve sindirilmiş olmalıdır.

Kurs içeriği sadece vinç tekniklerinin değil aynı zamanda kurtarma sırasında kullanılan diğer malzemenin güvenli kullanım tekniklerini de içermektedir. Ayrıca kursun içeriğinde kendikendini kurtarma teknikleri, diğer araç ile kurtarma teknikleri ve diğer malzemeleri kullanarak yapılacak kurtarma operasyonu tenikleri de verilecektir. 

DOĞADA GÜVENLİ BARINMA
Çadır konaklamalı gerçekleştirilen bu programımızda, off-road sürüşünün yanısıra, kamp alanı seçimi, çadır kurma, barınak yapma, ateş yakma, yiyecek ve su temini, yemek pişirme, doğada ilk yardım gibi konularda uygulamalı bilgiler verilmektedir.

GPS ile YÖN BULMA TEKNİKLERİ

Bu programımızda, bir el GPS ‘i ile off-road koşullarda yön bulma ve harita okumanın temel standartları gösterilerek koordine şekilde yön bulmanın ve güvenli bir şekilde yol almanın uygulamaları gösterilmektedir.

KİŞİYE ÖZEL PROGRAMLAR
Eksiklik duyduğunuz veya geliştirmek istediğiniz herhangi bir konu ve/veya teknik olduğu takdirde size özel tasarlanacak olan programları kişisel olarak almanız mümkün olmaktadır. Süre tamamen ihtiyacınıza göre şekil alacaktır. Programın içeriği beyanınız doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz konuları içeren bir şekilde merkezimizdeki yöneticilerimiz tarafından size özel olarak tasarlanacaktır.

*** Tüm programlarımızda Land Rover ürünleri kullanılmaktadır.
*** Seçim yapılırken ihtiyaçlarınız, kişisel yetenekleriniz ve ilerideki uygulamalarınız dikkate alınmıştır.
*** Araçların kontrollerinin ve çalışmalarının tam olarak anlaşılması hakkında merkezimiz çalışanları size her türlü yardımı sunacaktır.

Kaynak: http://www.landroverexperience.com.tr

Land Rover Experience Merkezi İstanbul için yorumlar kapalı

Advertise Here
Advertise Here