Categorized | Land Rover Servisi

Dış Bakımla İlgili İpuçları

Posted on 15 Şubat 2011 by admin

Gençler Land Rover Servisi – Faydalı Bilgiler
DIŞ BAKIMLA İLGİLİ İPUÇLARI

Aracınızı düzenli olarak yıkamanız ve cilalamanız otomobilinizin “YENİ” görünmesini sağlayacaktır. Toz ve kir boyanın çizilmesine neden olur. Ağaçlardan dökülen serpintiler ve kuş dışkıları boya üzerinde kalıcı hasarlara yol açabilir.

1.İPUCU

Aracınızı gölge bir ortamda yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer aracınızı güneşin altına park ettiyseniz, gölgeye çekiniz ve boyanın parlaklığını yitirmesini önlemek için, aracınızı yıkamaya başlamadan önce dış gövdenin soğumasını bekleyin.

2.İPUCU

Boyanın en üst katmanında cila bulunur ve boyayı, güneşin, hava kirliliğinin ve benzeri durumların etkilerinden korur. Bundan dolayı, aracınızı yeni iken cilalamanız önerilir.

3.İPUCU

Aracınızı yaz mevsiminde cilalarken, boya üzerinde lekeler oluşmasını önlemek için cilayı dış gövdenin soğumasının ardından gölge bir yerde sürmeniz tavsiye edilir.

4.İPUCU

Camların içini ve dışını silmek için 1’e 10 oranında sirke-su karışımı kullanabilirsiniz. Bu camların İç kısmında meydana gelen buğuyu önleyecektir.

*Arka cam rezistansı camın içine yerleştirilmiştir. Camı temizlerken çok bastırmayınız ve yatay yönde siliniz. Aksi taktirde rezistanslar kopabilir.

Comments are closed.

Advertise Here
Advertise Here